2014-09-14 23:07:42
Φωτογραφία για Δεν είναι κάθε μέρα της...ανατροπής για τον Παναθηναϊκό
Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Παναθηναϊκός ο οποίος ηττήθηκε από την Καλλονή στην Μυτιλήνη με 1-0 με τους πράσινους να έχουν κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρονται για την διαιτησία του Σταύρου Τριτσώνη. Ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν απέβαλε όπως όφειλε στο 9' τον γκολκίπερ της Καλλονής, τον Χογκ, ο οποίος ανέτρεψε εκτός περιοχής τον Κλωναρίδη που είχε βγει τετ α τετ. Βέβαια και η βοηθός κ. Κουρομπύλια θα μπορούσε να τον βοηθήσει δείχνοντας την παράβαση. Οι «πράσινοι» για τρίτο ματς έμειναν πίσω στο σκορ και το κυνηγούσαν απέναντι σε έναν αντίπαλο που έκανε προκλητικές καθυστερήσεις από το 60΄. Σίγουρα το «τριφύλλι» δεν αντέδρασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σε όλα αυτά και δεν κατάφερε να κάνει μία ακόμα ανατροπή. Ο Παναθηναϊκός πέταξε και πάλι ένα ημίχρονο καθώς στο δεύτερο ανέβασε την απόδοση του. Δεν μπόρεσε όμως να αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που έκανε με τον Γιάννη Αναστασίου μετά το τέλος της αναμέτρησης να μιλάει για ντροπή που οι παίκτες του δεν πέτυχαν κάποιο γκολ παρά τις φάσεις που έκαναν
. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ήταν ο Λεοζίνιο, ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοτσόλη, με τον Έλληνα πορτιέρε να μην μπορεί να αντιδράσει. Αξίζει να τονιστεί ότι οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Μανούσου. Ασφαλώς οι Πράσινοι δεν άξιζαν τη νίκη έχοντας φοβερό εκνευρισμό στο δεύτερο ημίχρονο. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι φιλοξενούμενοι έφτασαν να έχουν 85% κατοχή μπάλας δίχως να μπορούν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.