2014-09-28 21:49:26
Φωτογραφία για ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Ο ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Δεν ξεκόλλησαν απ’ την δεινή βαθμολογική θέση, όμως Εργοτέλης και Παναιτωλικός μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο και… έναν βαθμό μετά το μεταξύ τους 1-1 στο ισορροπημένο ματς που έγινε στο Παγκρήτιο.

Το γκολ του Μορένο άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, ενώ δύο κλασικές ευκαιρίες του ίδιου και του Κάπελ θα μπορούσαν να αυξήσουν τα τέρματα για τους Αγρινιώτες, που στο πρώτο μισό έδειξαν να βρίσκονται κοντά στη πρώτη τους φετινή νίκη.

Στο δεύτερο μισό του ματς, ο Εργοτέλης αντέδρασε και με γκολ του Λυκογιάννη, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Ο αριστεροπόδαρος αμυντικός, που ανήκει στον Ολυμπιακό και αγωνίζεται στην ομάδα του Ηρακλείου με την μορφή δανεισμού από τους ερυθρόλευκους με καρφωτή κεφαλιά στο 60ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για τους Κρητικούς.

Αξίζει να τονιστεί ότι ο τεχνικός των Κρητικών, Παύλος Δερμιτζάκης, πέραν του Λυκογιάννη, είχε εμπιστευθεί φανέλα βασικού και στους έτερους δύο παίκτες που ανήκουν στο Θρύλο, τους Παναγιώτη Βλαχοδήμο και Μανώλη Τζανακάκη

Δείτε τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση του Εργοτέλη κόντρα στον Παναιτωλικό από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ