2014-09-28 23:00:39
Φωτογραφία για Όνειρο ο ΠΑΟΚ, ισοπέδωσε τον ΟΦΗ σε 45 λεπτά
Ένα… ονειρικό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να φτάσει ο ΠΑΟΚ στη νίκη επί του ΟΦΗ με 4-0 και να περάσει μόνος πρώτος στη βαθμολογία. Ο Δικέφαλος παίζοντας υπέροχο ποδόσφαιρο για 45 λεπτά, πρόλαβε και πέτυχε τέσσερα γκολ (4-0 στο 45′), κατεβάζοντας φυσιολογικά ταχύτητα στην επανάληψη ενόψει των αγώνων με Γκινγκάμπ και Ολυμπιακό. Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Κρητικούς, οι οποίοι έδειξαν ανήμποροι να απειλήσουν την ομάδα του Αναστασιάδη. Ρατς (2’, 43’), Μακ (27’) και Αθανασιάδης (45’) ήταν αυτοί οι οποίοι χάρισαν τη νίκη στον «δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος είναι αυτή τη στιγμή μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Superleague. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο 66’, όταν κι ο Τζορτζ σημάδεψε το δοκάρι του Γλύκου. Ο Άγγελος Αναστασιάδης ήταν πολύ ευχαριστημένος μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του ΟΦΗ με 4-0. «Ήμασταν πολύ δυνατοί. Παίξαμε πάρα πολύ καλά στο πρώτο και το δεύτερο ημίχρονο. Το αποτέλεσμα μας έδινε τη δυνατότητα να ξεκουράσουμε κάποια παιδιά και την ομάδα από ένα σημείο και μετά, καθώς την Πέμπτη παίζουμε με την Γκινγκάμπ. Είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα».