2014-10-10 00:23:50
Φωτογραφία για ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ «Encin Bora» Ο ΘΡΥΛΟΣ!
Ο Ολυμπιακός ήταν η καλύτερη ομάδα στην πρεμιέρα του τουρνουά «Encin Bora», το οποίο διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη, αφού νίκησε άνετα με σκορ 13-8 τη Γαλατάσαραϊ, με την οποία προετοιμάστηκε από τη Δευτέρα έως την Τετάρτη.

Ο Θρύλος ήταν απίστευτος στο πρώτο ημίχρονο, αφού προηγήθηκε με σκορ 8-2 (!), 6-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, και παρά το γεγονός ότι παρουσίασε κενά στην απόδοσή του στην τρίτη περίοδο, όταν η Γαλατάσαραϊ έκανε επί μέρους σκορ 4-1 για να καλύψει κάπως τη διαφορά, 11-6, οι ερυθρόλευκοι, που πολύ λογικά είναι κουρασμένοι, επέστρεψαν με 4-2 στην τέταρτη περίοδο για να φθάσουν στην άνετη επικράτηση.

Ο Κώστας Μουρίκης αποδείχθηκε... ταύρος μαινόμενος, αφού σημείωσε 6 γκολ, 3 έβαλε ο Γιάννης Φουντούλης και από 1 οι Γιώργος Ντόσκας, Νίκολα Ράτζεν, Μανώλης Μυλωνάκης και Μπλάι Μάλιαρακ.

Ο Ολυμπιακός παίζει την Παρασκευή στις 10:00 με την τουρκική Ένκα, ενώ στις 19:00 θα αντιμετωπίσει τη Ραντνίτσκι Κραγκούγεβατς από τη Σερβία.