2014-10-26 21:25:06
Φωτογραφία για Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1 - 0 LIVE
60' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Αυλωνίτη!

Χρυσή αλλαγή για τον Μίτσελ ο Αυλωνίτης, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο σκοράρει. Το φάουλ από τον Ντομίνγκες ο Αυλωνίτης με το κεφάλι νικά την άμυνα του Παναθηναϊκού και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Στιλ!

Τέλος πρώτου μέρους. Άγονο, κακό πρώτο ημίχρονο που βρίσκει τους δύο μονομάχους στο 0-0

40' Νεύρα από τον Σίλντεφελντ για ένα φάουλ του Μιλιβόγιεβιτς στον Πράνιτς. Η σύρραξη τελείωσε ο Σέρβος δέχθηκε την κίτρινη κάρτα.

37' Κιτρινίζεται ο Πράνιτς για φάουλ στον Μαζουακού

Πολλές διακοπές μέχρι στιγμής στο ματς και αναλογικά μικρός χρόνος καθαρού παιχνιδιού.

29': Φάουλ του Ντομίνγκες κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς ψηλά πάνω από τα γκολπόστ

27': Ο Μιλιβόγιεβιτς πιάνει το σουτ μετά από απομάκρυνση της πράσινης άμυνας, η μπάλα άουτ.

20 λεπτά αγώνα με άγονη υπεροχή του Ολυμπιακού... Έχουν την κατοχή της μπάλας οι ερυθρόλευκοι, αλλά, οι πράσινοι έχουν κλείσει όλους τους διαδρόμους. Λειτουργούν μέχρι στιγμής καλά ανασταλτικά οι φιλοξενούμενοι.

14': Πρώτη μεγάλη φάση του ματς, από την προσπάθεια του Αφελάι και το γύρισμα ο Στιλ έδιωξε, ο Μανιάτης ήρθε με φόρα και έπιασε το σουτ ο Στιλ έδιωξε εκ νέου!

7' Πολιορκία του Ολυμπιακού στα πράσινα καρέ από το 3' χωρίς να καταλήξει σε φάση. Τρία στημένα (δύο κόρνερ και ένα φάουλ) πέρασαν ανεκμετάλλευτα για τους γηπεδούχους.

10': Κιτρινίζεται ο Καρέλης, ο οποίος δεν έδινε την μπάλα μετά το οφ σάιντ για να συνεχιστεί το παιχνίδι.

4': Φάουλ του Ντομίνγκες, σαν κόρνερ από αριστερά έδιωξε με τις γροθιές ο Στιλ