2014-11-16 10:45:33
Φωτογραφία για ΔΥΟ 90ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΕΝΑ... 24ΩΡΟ Ο ΚΑΡΟΛ!
Δύο 90λεπτα μέσα σε ένα 24ωρο έβγαλε ο Ρόι Κάρολ παίζοντας για την εθνική ομάδα της Βορείου Ιρλανδίας αλλά και τη Νοτς Κάουντι!

Τίμιος... και κάτι παραπάνω μπορεί να χαρακτηριστεί ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού, επιδεικνύοντας απίστευτο επαγγελματισμό, συνέπεια και ζήλο!

Το βράδυ της Παρασκευής, στο Βουκουρέστι έπαιξε 90 λεπτά στην ήττα (2-0) της εθνικής ομάδας της Βορείου Ιρλανδίας από τη Ρουμανία για τα προκριματικά του Euro 2016, το πρωί του Σαββάτου επέστρεψε στην Αγγλία και το μεσημέρι έπαιξε ακόμα ένα 90λεπτο με την ομάδα του!

Μάλιστα, κράτησε ανέπαφη την εστία του για τη Νοτς Κάουντι, βοηθώντας στην κατάκτηση της νίκης με σκορ 1-0 επί της Κόβεντρι εκτός έδρας.

«Δεν έχω λόγια για τον Ρόι... Ανταποκρίθηκε πλήρως όταν τον κάλεσε τον καθήκον» είπε ο πρόεδρος της αγγλικής ομάδας, Ρέι Τρου, με τον Κάρολ να τονίζει χαριτολογώντας ότι:

«Λογικά το επόμενο διήμερο θα μου βγει όλη η κούραση και δεν θα μπορώ να κουνηθώ».