2014-12-07 20:49:14
Φωτογραφία για ΜΑΤΣ ΓΙΑ... ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Σε ένα παιχνίδι με τρία χαμένα πέναλτι και δύο αποβολές στα τελευταία 13(!) λεπτά, ο Παναιτωλικός με τέρματα των Κάπελ και Μαλεζά, νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο στο Αγρίνιο.

Ματς για... γερά νεύρα ήταν αυτό που διεξήχθη τελικά στο Αγρίνιο ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο. Κι αυτό γιατί μέχρι το 75ο λεπτό, ήταν άλλο ένα μέτριο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος της Super League και στα τελευταία 15 λεπτά, έγιναν «πράματα και θάματα».

Τρία πέναλτι (δύο για τους γηπεδούχους και ένα για τους φιλοξενούμενους), τα οποία χάθηκαν όλα, δύο αποβολές (μια για κάθε ομάδα), αλλά και δύο γκολ. Τελικώς, ο Παναιτωλικός με τέρματα των Κάπελ (62’) και Μαλεζά (78’) πήρε τη νίκη με 2-1 και πλησίασε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Ο Πανιώνιος μείωσε με τον Γιάννου (82’), αλλά επιστρέφει στην Αθήνα με άδεια χέρια και παραμένει κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.

Δείτε τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του αγώνα του Αγρινίου για τη 13η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Νova, ΕΔΩ