2014-12-08 18:00:11
Φωτογραφία για Ένιωσαν αδικημένοι και πήραν τον διαιτητή στο κυνήγι!
Οι παίκτες της Φιγκεϊρένσε πήραν στο κυνήγι τον διαιτητή του ματς με αντίπαλο την Ιντερνασιονάλ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν την εκτός έδρας νίκη με 2-1, ισοφαρίζοντας στο 87' και ολοκληρώνοντας την ανατροπή στο 95'. Ο διαιτητής είχε αποβάλλει 4 παίκτες, δύο για κάθε ομάδα, ενώ οι γηπεδούχοι έκριναν πως ο ίδιος άφησε περισσότερα λεπτά καθυστερήσεις από όσο θα έπρεπε. Έτσι, με το που σφύριξε για τελευταία φορά στο ματς, οι παίκτες της Φιγκεϊρένσε του επιτέθηκαν, με έναν από αυτούς να τον σπρώχνει, όμως ο Μόουρα τον προστάτεψε. Εν τέλει, ο άρχοντας του αγώνα τη γλίτωσε, με την παρέμβαση των αστυνομικών δυνάμεων. Με αυτή την νίκη η Ιντερνασιονάλ στην ισοβαθμία τερμάτισε 3η και πήρε απευθείας την πρόκριση στους ομίλους του Copa Libertadores.