2015-01-14 22:04:37
Φωτογραφία για ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ... ΡΟΝΤΕΟ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Πάλεψε και δικαιώθηκε ο ΠΑΣ στην Τρίπολη. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα τέρματα των Ρόλε και Μπαράλες, δεν τα παράτησε και με δύο γκολ του Κοροβέση, στα οποία φέρει ευθύνη ο Θεοδωρόπουλος, κατάφερε να αποφύγει την ήττα, 2-2.

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Αρκάδες, που έμοιαζαν πως με τα τέρματα στο 14ο και στο 25ο λεπτό θα κατάφερναν να φτάσουν σε μια εύκολη νίκη. Η απόδοσή τους δεν ήταν ανάλογη στη συνέχεια και σε συνδυασμό με την άνοδο της απόδοση του ΠΑΣ, το ματς απέκτησε ενδιαφέρον πριν το δεύτερο ημίχρονο με το γκολ του Έλληνα μεσοεπιθετικού στο 42’. Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να απαντήσουν στο 77’ και πάλι με τον Κοροβέση. Το ματς έγινε... ροντέο στο φινάλε, με τον Αστέρα να έχει δοκάρι στο 83’ με τον Μάσα.

Δείτε τα τα στιγμιότυπα του αγώνα Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Νova, ΕΔΩ