2015-02-04 20:31:23
Φωτογραφία για ΕΒΓΑΛΕ ΟΛΗ ΤΗΝ... ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Η ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΕ... 4ΑΡΑ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Κάνοντας θαύματα στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΣ Γιάννινα βύθισε τη Βέροια -που στον αγώνα με τον Ολυμπιακό τα έδωσε όλα- στη λάσπη των «Ζωσιμάδων» (4-1) κι έμεινε μόνος στην έκτη θέση.

Εκμεταλλευόμενοι τις απίστευτες αμυντικές αδυναμίες της ομάδας του Γκρανέρο, οι Γιαννιώτες τη σάρωσαν στους «Ζωσιμάδες», χτυπώντας στις στημένες φάσεις και με σκόρερ τους Τσουκαλά (8’), Μανιά (15’) και Τζημόπουλο (18’, 35’), οι γηπεδούχοι προσέφεραν ένα απ’ τα καλύτερα ημίχρονα ομάδας στη φετινή Σούπερ Λίγκα.

Απογοητευτική η Βέροια, δεν μπόρεσε τίποτα περισσότερο από το γκολ της τιμής με τον Βεργώνη (45’) κι ούτε καν απείλησε το αήττητο επτά αγωνιστικών που τρέχουν πλέον οι Ηπειρώτες.

Να σημειωθεί ότι και πριν από τον αγώνα με τον Ολυμπιακό στην Ημαθία, πάλι τέσσερα είχε "εσιπράξει" στην Κέρκυρα Δείτε τα στιγμιότυπα του ματς ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια, από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ