2015-02-08 20:36:27
Φωτογραφία για ΜΕΓΑΛΗ... «ΑΝΑΣΑ» ΓΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Μεγάλη ανάσα για τον Πλατανιά μετά από αρκετό καιρό. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου με σκόρερ τους Κουλιμπαλί και Μιλούνοβιτς επικράτησε 2-0 απέναντι στον Πανθρακικό στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν οι Χανιώτες το πρώτο 45λεπτο. Έπειτα από ένα 20λεπτο έντονης πίεσης, η ομάδα της Κομοτηνής λύγισε στο 37’, όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι Κρητικοί συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο μέρος, όταν έψαξαν και το δεύτερο γκολ. Στο φινάλε ο Πανθρακικός αναγκάστηκε να βγει μπροστά, άγγιξε το γκολ με τον Ντιγκινί, που σημάδεψε το δοκάρι αμαρκάριστος στο 78’, όμως εν τέλει δεν τα κατάφερε. Τελικά έπειτα από αντεπίθεση, ο Μιλούνοβιτς έκανε το 2-0 και χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα των Χανίων για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Νova, ΕΔΩ