2015-02-14 20:20:08
Φωτογραφία για ΕΚΑΝΕ... ΠΑΛΙ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Σε μια έδρα που συνηθίζει να φεύγει... χαμογελαστός (έχει να χάσει από τη σεζόν 1982-83), ο Πανιώνιος έκανε και πάλι την ζημιά.

Οι «κυανέρυθροι», σε ένα πολύ καλό ματς, πήραν τη νίκη στους Ζωσιμάδες επικρατώντας 1-3 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Η ομάδα του Ουζουνίδη άνοιξε το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουμάλ (45’). Ο ΠΑΣ αντέδρασε και βρήκε απάντηση στο 56΄ με εξαιρετικό σουτ-βολέ του Τσουκαλά. Η αντεπίθεση των γηπεδούχων δεν ολοκληρώθηκε, καθώς η ομάδα της Νέας Σμύρνης πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό με επίθεση από… αέρος. Με δύο τέρματα, έπειτα από εκτελέσεις κόρνερ, του κεντρικού αμυντικού του διδύμου (Οικονόμου και Χατζηισαΐας), ο Πανιώνιος έφτασε στο 1-3 «κλειδώνοντας» μια μεγάλη νίκη.

Συγκλονιστικό παιχνίδι από τον Ιμπαγάσα, που έβγαλε 80 λεπτά και καταχειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο.

Δείτε τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Πανιώνιο, από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ