2015-03-08 00:27:11
Φωτογραφία για ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ : ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!
Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Ολυμπιακού από την Νάξο όπου επικράτησε με 2-3 σετ του Πανναξιακού στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Γιάννης Νικολάκης, δήλωσε μετά την επικράτηση κόντρα στον Πανναξιακό: «Ήταν ένα παιχνίδι ντέρμπι, σε μια έδρα πάρα πολύ δύσκολη αλλά επίσης πάρα πολύ κόσμια. Δεν είναι τυχαίο ότι βρίσκεται στη 2η θέση και ότι κέρδισε σε αυτό το γήπεδο τον Παναθηναϊκό, ο Πανναξιακός που είναι ένας υπολογίσιμος αντίπαλος. Γνωρίζαμε ότι έχει ρυθμό λόγω και των ευρωπαϊκών αγώνων και έπρεπε να δείξουμε πολύ μεγάλη υπομονή. Όταν μια ομάδα έχει δυνατά παιχνίδια αποκτά ρυθμό. Κυρίως στο δεύτερο σετ η ομάδα μας έδειξε υπομονή και ενώ ήταν πίσω στο σκορ το ανέτρεψε. Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και παρότι κάναμε ένα κακό τέταρτο σετ στο τάι μπρέικ ήταν σημαντικό ότι όλα τα κορίτσια ήταν μια γροθιά και πήραν ένα μεγάλο διπλό. Δεν με απασχολεί που χάσαμε πόντο ίσα ίσα θέλουμε τέτοια δυνατά παιχνίδια που θα μας κάνουν καλύτερους μέσα στο τερέν. Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τη νίκη και προχωράμε για τα παιχνίδια που απομένουν».