2015-03-22 20:25:18
Φωτογραφία για ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ «ΑΠΕΙΛΕΙ» ΤΟΝ... ΤΡΙΤΟ ΠΑΟΚ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ.! *VIDEO HIGHLIGHTS*
O Αστέρας Τρίπολης έπαιξε όσο χρειαζόταν κόντρα στον Εργοτέλη, τον οποίο νίκησε 2-1, με αποτέλεσμα να πλησιάσει στους τρεις βαθμούς τον... τρίτο ΠΑΟΚ!

Με ένα καλό πρώτο ημίχρονο και ελέγχοντας το ματς στη μεγαλύτερη διάρκειά του, η ομάδα της Τρίπολης νίκησε εύκολα τον Εργοτέλη και έτσι μείωσε ξανά τη διαφορά της στους τρεις βαθμούς από τον τρίτο ΠΑΟΚ.

Αντίθετα, τα πράγματα έγιναν πολύ... δύσκολα για τους Κρητικούς, καθώς παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού και την 16η θέση, έχοντας 25 βαθμούς.

Οι Αρκάδες πήγαν προηγούμενοι 2-0 στα αποδυτήρια, χάρη σε τέρματα των Κουρμπέλη (9’) και Μπαράλες (45+1’ πεν.), με τον Ζησόπουλο να σημειώνει αυτογκόλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Αστέρα Τρίπολης - Εργοτέλη για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ