2015-03-28 00:16:01
Φωτογραφία για ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΠΑΟ ΚΑΙ ΥΜΗΤΤΟ Η Κ15 ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Οι Παίδες κέρδισαν με 2-1 τον Παναθηναϊκό και με 3-1 τον Υμηττό.

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η πρεμιέρα της ομάδας Παίδων (Κ-15) του Ολυμπιακού στο «Nike Premier Cup» που «φιλοξενείται» στη Βούλα. Η ομάδα του Τάσου Θέου κέρδισε στον πρώτο αγώνα του Α΄ ομίλου με 2-1 τον Παναθηναϊκό και στον δεύτερο με 3-1 τον Υμηττό. Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη πέτυχαν δυο γκολ και κέρδισαν τον «αιώνιο» αντίπαλο τους. Στο δεύτερο ματς "καθάρισε" ο Αλέξανδρος Βοϊλης πετυχαίνοντας τρια γκολ. Ο Ολυμπιακός δίνει άλλους δυο αγώνες στον όμιλο το Σάββατο (ΠΑΣ Γιάννενα (10:00), Απόλλων Σμύρνης (12:00).