2015-04-12 19:45:33
Φωτογραφία για ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΘΡΥΛΟ!
Aκόμα μία ήττα γνώρισε φέτος από τη Ρεάλ Μαδρίτης η Μπαρτσελόνα, αυτή τη φορά λίγες μέρες πριν τον πρώτο αγώνα των play offs κόντρα στον Ολυμπιακό.

Ο Άντι Κάρολ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μαδριλένους που επικράτησαν εύκολα στο τέλος με 91-78, διαφορά πάντως που πήρε η Ρεάλ στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άντε Τόμιτς έκανε... πάρτι απέναντι στους ψηλούς της Ρεάλ, παρ'όλα αυτά όμως δεν ήταν αρκετό. Η Μπαρτσελόνα κατάφερε πάντως να περάσει μπροστά στο σκορ στο 27' της αναμέτρησης (52-53) και το ματς ήταν κυριολεκτικά... ντέρμπι μέχρι το τελευταίο 5λεπτο της αναμέτρησης.

Εκεί η Ρεάλ με τον Άντι Κάρολ σε μεγάλη μέρα (πέτυχε συνολικά 26 πόντους), πάτησε "γκάζι" και καθάρισε τον αγώνα με διαφορά 13 πόντων μάλιστα (91-78).