2015-04-17 07:06:05
Φωτογραφία για Είχαμε αποφασίσει ότι είναι η τελευταία μας ευκαιρία
Όντας φανερά ανακουφισμένος μετά τη σπουδαία νίκη επί του Παναθηναϊκού με 0-3 στην Κυψέλη με την οποία ο Δικέφαλος ισοφάρισε τη σειρά των ημιτελικών σε 2-2, ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Γιάννης Καλμαζίδης μίλησε στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού:

«Είχαμε αποφασίσει ότι αυτή είναι η τελευταία μας ευκαιρία. Έπρεπε να αντιδράσουμε και αυτό έγινε.

Καθοριστικό ήταν το δεύτερο σετ, για το τρίτο δεν μπορείς να κάνεις κριτική. Έχουμε παίξει πολλά ματς με τον Παναθηναϊκό, δεν υπάρχουν μυστικά ανάμεσα στις δύο ομάδες. Τα δύο πρώτα σετ ήταν πολύ ανταγωνιστικά, μετά ίσως από τον Παναθηναϊκό επέλεξαν να αφήσουν το ματς, δεν ξέρω. Αγωνιστικά, στο 5ο ματς πρέπει να είμαστε αποφασισμένοι. Έχει αποδειχθεί στην σειρά, ότι όποιος παίζει καλύτερα, κερδίζει. Έχουμε δει πολλές έδρες να σπάνε στην ιστορία του βόλεϊ. Ο κόσμος βοηθά, αλλά εμείς αν δεν παίξουμε καλά δεν γίνεται τίποτα», ήταν τα λόγια του Έλληνα τεχνικού. Tromaktiko