2015-08-15 11:00:35
Φωτογραφία για ΤΑ... ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΠΕΡΕΪΡΑ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Τη νίκη 2-0 κόντρα στην Εσκισεχίρσπορ πανηγύρισε στην πρεμιέρα του τουρκικού πρωταθλήματος η Φενέρμπαχτσε του Βίτορ Περέιρα, λίγες μέρες πριν την πρώτη «μάχη» με τον Ατρόμητο στα play offs του Europa League.

Η ομάδα του πρώην προπονητή του Ολυμπιακού «καθάρισε» την αναμέτρηση στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, καθώς στο 45+1’ ο Σο άνοιξε το σκορ και στο 45+3’ ο Φερναντάο διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Φάνης Γκέκας ξεκίνησε ως βασικός για τους φιλοξενούμενους και στο 66’ έδωσε την θέση του στον Γκουράλ, ενώ για τους γηπεδούχους, ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι έκανε το ντεμπούτο του στο 63ο λεπτό.

Η ενδεκάδα της Φενερμπαχτσέ: Ντεμιρέλ, Οζμπαϊρακλί, Μπα, Αλβες, Καλντιρίμ, Ντιέγκο (74΄ Ποτούκ), Σόουζα, Μεϊρέλες (62΄ Τοπάλ), Νάνι, Σο, Φερναντάο (63΄ Φαν Πέρσι).