2015-09-16 23:59:33
Φωτογραφία για Δεν του άξιζε τέτοια τύχη
Μπορεί να μην κατάφερε ο Ολυμπιακός να πάρει κάτι καλό στο ματς με την Μπάγερν Μονάχου, αλλά κοίταξε στα ίσια τους Γερμανούς των πολλών εκατομμυρίων! Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 3-0, σε ένα ματς όπου η τύχη τους γύρισε την πλάτη, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στον αγώνα με ένα τυχερό γκολ και το 2-0 έγινε στο τέλος της αναμέτρησης, ενώ το 3-0 διαμορφώθηκε με πέναλτι το οποίο υπέδειξε στις καθυστερήσεις ο ανεκδιήγητος σε όλο το ματς Ισπανός διαιτητής, Καρμπάγιο. Στο 51' η Μπάγερν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Μίλερ να δοκιμάζει τη σέντρα σουτ από πλάγια θέση, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο δεξί "Γ" του Ρομπέρτο για το 0-1. Το γκολ των Βαυαρών "αφύπνισε" τους παίκτες του Ολυμπιακού και στα επόμενα λεπτά οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να φτάσουν με αξιώσεις στη γερμανική περιοχή, όμως το σουτ του Ιντέγε στο 56' αποκρούστηκε από τον Νόιερ σε κόρνερ
. Στο 83' όμως ο Ολυμπιακός μετά από γρήγορη αντεπίθεση έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, με τον Σαλίνο από πολύ κοντά να στέλνει την μπάλα να χτυπήσει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Νόιερ. Στο 89' η ελληνική άμυνα πιάστηκε στον ύπνο, με τους Γερμανούς να συνεργάζονται όμορφα και την μπάλα να φτάνει στον Κομάν, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, ο οποίος γύρισε στον επερχόμενο Γκέτσε κι αυτός με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Ρομπέρτο κι έκανε το 2-0. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Κομάν μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Μαζουακού, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο Μίλερ ευστόχησε και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.