2015-09-23 23:59:08
Φωτογραφία για Σ. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ : ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΑ!
Ο Σάββας Θεοδωρίδης ήταν παραπάνω από... ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Ολυμπιακού στην Ξάνθη, αλλά τόνισε ότι χρειάζεται συγκέντρωση, αφού το πρωτάθλημα είναι ακόμη στην αρχή.

«Σήμερα (χθες) ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι γιατί θεωρώ την Ξάνθη μία από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, πολύ γυμνασμένη και μέσα στην έδρα της είναι το φαβορί. Μέχρι σήμερα δεν είχε δεχτεί γκολ, για εμάς ήταν ένα κομβικό παιχνίδι, στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν τόσο καλοί αλλά ο Ντουρμάζ έβαλε ένα καταπληκτικό γκολ. Μετά την ισοφάριση φάνηκε η κλάση των παικτών αλλά το καλό είναι ότι οι παίκτες αρχίζουν να βρίσκονται μεταξύ τους γιατί ο Ολυμπιακός έχει αλλάξει πολλούς παίκτες. Στο δεύτερο ημίχρονο και για 15-20 λεπτά χάθηκε η μπάλα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, το αφιερώνω αυτό το ματς στον πρόεδρό μας και συνεχίζουμε γιατί έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Πιστεύω ότι θα πάμε πολύ καλά και πρέπει να είμαστε προσηλωμένοι, είναι αρχή ακόμα και πρέπει να είμαστε πολύ σοβαροί. Ευχαριστώ πολύ» ήταν τα λόγια του αντιπροέδρου του Ολυμπιακού στην κάμερα της Nova.