2015-09-25 22:27:11
Φωτογραφία για ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΙΠΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ Μ. (60-77)
Ο Ολυμπιακός δεν έπαιξε καλά απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου και ηττήθηκε με 60-77 από τη γερμανική ομάδα.

Το παιχνίδι για τον Ολυμπιακό άρχισε εντυπωσιακά με τους παίκτες του Θρύλου να παίζουν φοβερή άμυνα και το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 12-8.

Στη συνέχεια, όμως, η αστοχία των παικτών του Γιάννη Σφαιρόπουλου και η… εκνευριστική ευστοχία των Γερμανών, επέτρεψε στη Μπάγερν να περάσει μπροστά με 24-33 στο ημίχρονο.

Η διαφορά έφτασε κοντά και στους 30 πόντους στην τρίτη περίοδο η οποία τελείωσε με 37-60 υπέρ της ομάδας του Πέσιτς. Οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να είναι ιδιαίτερα άστοχοι, τίποτα δεν πήγαινε καλά σε άμυνα και επίθεση και έτσι ήρθε η ήττα.

Δεκάλεπτα: 12-8, 24-33, 37-60, 60-77.

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γιανγκ 9 (9 ριμπ.), Παπαπέτρου 11 (3), Στρόμπερι 8 (1), Τσαϊρέλης 5, Τολιόπουλος 2, Αγραβάνης 10 (3), Μάντζαρης, Καββαδάς 2, Καλαμπόκης, Λοτζέσκι 3 (1), Αθηναίου 9 (1).

Μπάγερν Μονάχου (Πέσιτς): Ρίβερς 6 (2), Τόμπσον 15 (1), Σέλφερθ 6, Ρένφρο 1, Ζίπσερ 5, Σαβάνοβιτς 21 (3), Γκαβέλ 5, Μέιρ, Τέιλορ 11 (2), Μπράιαντ 7 (1).