2015-09-26 15:00:12
Φωτογραφία για ΕΡΙΞΑΝ 5ΑΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ... «ΠΕΤΑΝΕ» ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΟΙ ΝΕΟΙ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Το φετινό απόλυτό τους στο πρωτάθλημα Ελλάδας συνέχισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 5-0 του ΠΑΣ Γιάννινα.

Πλέον, έχοντας μόνο νίκες έως τώρα, δείχνουν να είναι για μια ακόμα φορά το απόλυτο φαβορί ΚΑΙ για τον φετινό τίτλο.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν ο Τσιμίκας έκανε από αριστερά τη σέντρα και ο Λάτσι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Ο Θρύλος, που νωρίτερα είχε δει την μπάλα στο δοκάρι του τερματοφύλακά του σε προσπάθεια του Ζιώγα, ανέβασε εκ νέου τον ρυθμό του και μπόρεσε να κάνει το 2-0 στο 36'.

Ο Σάλιακας εκτέλεσε κόρνερ και ο Ρέτσος με κεφαλιά το 2-0. Μάλιστα, οι ερυθρόλευκοι σημείωσαν κι άλλο γκολ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Τσιμίκας στο 44' έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε κάπως, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους ερυθρόλευκους να πετύχουν κι άλλα γκολ. Στο 74' ο Τσιμίκας με φάουλ έκανε το 4-0, ενώ στο 93' ο Κιρτζιαλίδης έδωσε στον Τσιμίκα, αυτός στον, Μανθάτη, που με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 5-0.

Με αυτή τη νίκη ο Θρύλος έφτασε τους 12 πόντους σε τέσσερα ματς, ενώ ο ΠΑΣ έμεινε στους δύο μετά από πέντε.