2015-10-09 11:14:11
Φωτογραφία για ΣΗΜΕΙΟ... ΑΝΑΦΟΡΑΣ Ο ΒΕΡΓΟΣ! (ΡΗΟΤΟ)
Μπορεί η Έλτσε να έχασε με 4-1 από τη Γιαγκοστέρα για την έβδομη αγωνιστική της Σεκούντα Ντιβισιόν, αλλά το σημαντικό ήταν πως ο Νίκος Βέργος που αγωνίζεται εκεί ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, στα μόλις 19 λεπτά που αγωνίστηκε.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή και μπόρεσε στο 77’ να μειώσει σε 3-1. Μάλιστα, έχασε μια ευκαιρία λίγο μετά για να μειώσει ακόμα περισσότερο το σκορ, κάνοντάς το 3-2.

Ακόμα και μετά το 4-1, πάντως, το θετικό της Έλτσε από αυτό το ματς, σύμφωνα με την ιστοσελίδα diarioinformacion.com, ήταν το γεγονός πως ο Βέργος έπαιξε λίγα λεπτά μόλις, αλλά κατάφερε να δείξει μέρος του ταλέντου, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα.