2015-12-12 22:40:06
Φωτογραφία για «ΖΟΡΙΣΕ» ΤΗΝ... ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΑΕΚ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ο Πανιώνιος έβαλε δύσκολα στην... μπερδεμένη ΑΕΚ, που έμεινε με δέκα για 25’ και το 1-1 αφήνει πικρή γεύση και στους δύο.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε και... «ζόρισε» την ΑΕΚ, που απάντησε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως της έκοψε τα… φτερά η αποβολή του Άρθο στο 68’.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με γκολάρα του Μπουμάλ στο 36ο λεπτό και στηριζόμενοι στην καλή ανασταλτική λειτουργία τους «μπέρδεψαν» τους κιτρινόμαυρου.

Η Ένωση μπήκε δυνατά στο δεύτερο και... απάντησε σε καθοριστικό σημείο (56’) με σουτ του Μπαρμπόσα, αλλά το τέρμα δεν έπρεπε να μετρήσει, αφού ο Τζιμπούρ ήταν οφσάιντ και επηρέαζε το οπτικό πεδίο του Διούδη. Από το 68ο λεπτό οι Νεοσμυρνιώτες είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα, λόγω αποβολής του Άρθο με δεύτερη κίτρινη.

Η ομάδα του Ουζουνίδη ζητάει πέναλτι στο 87’ και στις καθυστερήσεις ακυρώνεται σωστά γκολ του Αραβίδη, καθώς νωρίτερα προηγήθηκε επιθετικό φάουλ του Λαμπρόπουλου.