2016-01-11 22:00:22
Φωτογραφία για Καλτσάς και Μπουμάλ έκαναν...καλλονή τον Παναθηναϊκό!
Αν και σπατάλησε για ακόμα μια φορά το πρώτο ημίχρονο, και δεν σκόραρε σε αυτό σε εκτός έδρας ματς, ο Παναθηναϊκός βρήκε τρόπο να κερδίσει 2-0 την Καλλονή. Οι «πράσινοι», που είχαν τη συμπαράσταση των οπαδών τους, με τα γκολ των Νίκου Καλτσά και Ολιβιέ Μπουμάλ, «καθάρισαν» τους νησιώτες κι έφτασαν στους 31 βαθμούς όντας στην 3η θέση της βαθμολογίας. Στα… κέρδη του ματς, το γεγονός ότι ο Καλτσάς στο πρώτο ματς που έπαιξε βασικός, μετά τη φυγή Καρέλη, βρήκε δίχτυα, ενώ και ο Μπουμάλ στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα (είχε παίξει και στο Κύπελλο), σκόραρε. Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε ο Τζιαντομένικο Μέστο, που έπαιξε για πρώτη φορά με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, έβγαλε όλο το ματς κι έδειξε πως είναι αυτό που δεν είχε τόσα χρόνια στο δεξί άκρο της άμυνας η ομάδα. Σε... τροχιά βελτίωσης συνεχίζουν οι «πράσινοι» οι οποίοι έχουν φτάσει σ' ένα σερί τριών επιτυχιών, παρά το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Μυτιλήνης εμφάνισαν τα... γνωστά συμπτώματα. Γνωστά διότι σε εννιά παιχνίδια φέτος μακριά από το «Απόστολος Νικολαΐδης» δεν έχουν κατορθώσει να σκοράρουν ούτε μία φορά κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου κι αυτό δεν το πέτυχαν ούτε απέναντι στην ουραγό Καλλονή. Από την άλλη οι γηπεδούχοι δεν παρουσίασαν τίποτα το ιδιαίτερο και δεν μπορούν να έχουν την παραμικρή ελπίδα για παραμονή στην κατηγορία, αν δεν αλλάξουν άμεσα και ριζικά την εικόνα τους, με τον Νίκο Καραγεωργίου πάντως να παραδέχεται ότι η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση.