2016-01-17 10:42:25
Φωτογραφία για ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΞΑΝΑ... ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΛΕΠΤΑ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Με τον Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει -μέσα σε έξι λεπτά από τη στιγμή που μπήκε στο ματς-, η Μπενφίκα κατάφερε να πάρει το «διπλό» με ανατροπή και σκορ 2-1 στο γειτονικό Εστορίλ για την 18η αγωνιστική με αποτέλεσμα να πλησιάσει στους -2 την κορυφή και τη Σπόρτινγκ (έμεινε στο 2-2 εντός την Παρασκευή κόντρα στην Τοντέλα).

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού βρήκε δίχτυα για δεύτερη σερί αγωνιστική, φτάνοντας τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα!

Πιο συγκεκριμένα ο τεχνικός των "αετών", Ρουί Βιτόρια, πέρασε τον διεθνή επιθετικό στο παιχνίδι στη θέση του Χιμένες με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και με το σκορ στο 1-0.

Στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή του στο 52', ο Μήτρογλου επιβεβαίωσε το "ένστικτο του σκόρερ" που τον διακρίνει και εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνα της Εστορίλ, γράφοντας το 1-1.