2016-01-28 17:30:29
Φωτογραφία για Δεν ήταν τυχαία η εμφάνιση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός στο πρόσφατο ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό για την 15η αγωνιστική της Α1, πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση, με αποτέλεσμα η νίκη με 80-66 να έρθει με χαρακτηριστική ευκολία. Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου έβγαλαν ποιότητα και πάθος μέσα στο παρκέ, κάνοντας τον αντίπαλό τους να μην μπορεί να αντεπεξέλθει. Η εμφάνιση αυτή, ήταν πέρα για πέρα πειστική, όμως σε καμία περίπτωση δεν ήταν τυχαία. Ο Ολυμπιακός μας έχει συνηθίσει άλλωστε σε εξαιρετικά παιχνίδια, με τους «ερυθρόλευκους» να τα δίνουν όλα σε κάθε αγώνα και να στοχεύουν πάντα στη νίκη. Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος έχει μια ομάδα στα χέρια του με μέλλον αλλά και πολλές εξίσου λύσεις. Όπως φάνηκε και κόντρα στον Παναθηναϊκό, υπάρχει φυσικά ο αρχηγός Βασίλης Σπανούλης, ο οποίος είναι ο «οδηγός» της ομάδας, μαζί με κάποιους ακόμα έμπειρους παίκτες, αλλά και οι νεαροί που έχουν δείξει πως στα δύσκολα φωνάζουν «παρών» και δεν «γράφουν» απλά λεπτά συμμετοχής μέσα στο παρκέ, αλλά προσφέρουν ποιοτικά λεπτά και λύσεις και σκορ κατά τη διάρκεια των αγώνων.

Πηγή: gavros.gr