2016-02-07 19:44:03
Φωτογραφία για ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 3-0 ΣΕΤ
Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού πέρασε και από το Μαρκόπουλο κερδίζοντας 3-0 σετ (25-9, 25-20,25-19), με χαρακτηριστική ευκολία, σημειώνοντας έτσι την 16η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα της Α1. Οι ερυθρόλευκες δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα, κάτι που φαίνεται άλλωστε και από το σκορ στα σετ. Όλες οι αθλήτριες που χρησιμοποίησε ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς, είχαν καλή απόδοση με τις κεντρικές Γιώτα και Λαμπρούση να ξεχωρίζουν, συνεχίζοντας έτσι το σερί των πολύ καλών εμφανίσεων που κάνουν σε όλες τις διοργανώσεις, που συμμετέχει ο Ολυμπιακός. Εξίσου πολύτιμες όμως είναι και οι ακραίες, Λαζάρεβιτς και Μαλασάι τόσο στην υποδοχή όσο και στο επιθετικό κομμάτι της ομάδας. Η λίμπερο Κονόμι και πασαδόρος Χριστοδούλου, αποτελούν σταθερή αξία και η διαγώνια Τσβετάνοβα, αν και σήμερα είχε χαμηλά ποσοστά στην επίθεση, αποτελεί και αυτή, σημαντικό κομμάτι της ομάδας του Κοβάτσεβιτς.

Με την σημερινή του νίκη ο Θρύλος φτάνει τα 48 σετ υπέρ και μόλις 3 κατά, ενώ είναι η μόνη ομάδα που διατηρεί το απόλυτο τόσο εκτός, όσο και εντός έδρας. Επόμενος αγώνας για τις ερυθρόλευκες, το επόμενο Σάββατο στο Ρέντη με αντίπαλο τον Πορφύρα.

Τα σετ : 9-25 (21’), 20-25 (27’), 19-25 (30’)