2016-02-15 09:00:36
Φωτογραφία για ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ : ΘΕΛΑΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
Την 15η νίκη σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε του Αθηναϊκού με 70-46 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος απολαμβάνοντας τη μοναξιά της κορυφής.

Η Όλγα Χατζηνικολάου, υπογράμμισε στις δηλώσεις της στο osfp.gr:

«Θέλαμε μια καλή εμφάνιση γιατί στα δυο προηγούμενα με Κρόνο και Πρωτέα δεν είχαμε δείξει το καλό μας πρόσωπο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλές, αν και παίξαμε πολύ καλή άμυνα στην επίθεση είχαμε κάποια προβλήματα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ πιο συγκεντρωμένες. Θεωρώ ότι κάναμε μια μικρή κοιλιά, όπως κάνουν όλες οι ομάδες και είναι φυσιολογικό μέσα στη διάρκεια της σεζόν, αλλά προχωράμε. Έχουμε μπροστά μας πλέον ένα σημαντικό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ μέσα στη Θεσσαλονίκη. Κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά, είναι πολύ σημαντικό για εμάς το «15Χ15» και συνεχίζουμε».