2016-04-06 21:45:15
Φωτογραφία για Έβγαλε την υποχρέωση στη Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός
Ακόμα έναν… υγιεινό περίπατο πραγματοποίησε στην Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ηρακλή, τον οποίο… καθάρισαν στο πρώτο 45λεπτο, φτάνοντας στην άνετη επικράτηση με 2-0. Ένα από τα πιο αδιάφορα βαθμολογικά παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος ήταν αυτό ανάμεσα σε Ηρακλή και Ολυμπιακό για την 25η αγωνιστική. Στα πρώτα λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 12’ ο Ντουρμάζ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ. Από εκεί και πέρα, ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες καθαρίζοντας το ματς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Σε εκείνη τη φάση, ο Ιντέγιε με κεφαλιά έκανε το 2-0 επιστρέφοντας ύστερα από καιρό στα γκολ. Με το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους να είναι στο 2-0, η επανάληψη ήταν τυπικής διαδικασίας με τις δύο ομάδες να περιμένουν τη λήξη του αγώνα. Έτσι ο Ολυμπιακός δεν πιέστηκε ιδιαίτερα και κράτησε άνετα το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.