2016-04-20 21:24:31
Φωτογραφία για ΣΦΑΙΡΟΠΟΥΛΟΣ : ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΣΤΑΓΜΟΣ...
Στην αποφασιστικότητα που είχε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο στάθηκε ο Γιάννης Σφαιρόπουλος, μιλώντας στην κάμερα του OTE TV μετά το τέλος του αγώνα με το Ρέθυμνο.

«Είναι λογικό να μην έχεις ρυθμό για 40’. Ξεκινήσαμε καλά, πήραμε διαφορά, αλλά χαλαρώσαμε, κάναμε αμυντικά λάθη και μας έφτασε το Ρέθυμνο. Κάναμε ένα ξέσπασμα, πήραμε μία διαφορά 9 πόντων και στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν σταθεροί, παίξαμε καλή άμυνα σε όλο το β’ μέρος και είχαμε καλύτερες επιλογές στην επίθεση. Πήραμε μία εύκολη νίκη.

Δεν ήταν δισταγμός στο πρώτο ημίχρονο. Μας έλειπε η αποφασιστικότητα στο πρώτο, την είχαμε στο δεύτερο και γι’ αυτό είχαμε πολύ καλά ποσοστά.

Κοιτάμε το δεύτερο παιχνίδι. Απλώς έγινε το 1-0, δεν έχει σημασία η έκταση ούτε ότι νικήσαμε εύκολα. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, το παιχνίδι στο Ρέθυμνο θα είναι τελείως διαφορετικό από το σημερινό», δήλωσε ο προπονητής των πρωταθλητών Ελλάδας.