2016-09-11 19:06:24
Φωτογραφία για ΜΠΗΚΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ... ΑΠΟΘΕΩΘΗΚΕ Ο ΠΟΥΛΙΔΟ! (VIDEOS & PHOTOS)
Την πρώτη του εμφάνιση στο Μεξικό, μετά από... 868 ημέρες στην Ελλάδα, πραγματοποίησε ο Άλαν Πουλίδο, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο χθεσινό ματς της Τσίβας με την Τζαγκουάρες.

Η αναμέτρηση βρισκόταν στο 60ό λεπτό και το σκορ στο 2-0, όταν ο Ματίας Αλμέιδα αποφάσισε να... ρίξει στη μάχη τον πρώην πλέον επιθετικό του Ολυμπιακού, στη θέση του Άνχελ Ζαλντίβαρ.

Ο 25χρονος άσος γνώρισε την αποθέωση από τους οπαδούς της ομάδας της Γουαδαλαχάρα, οι οποίοι έδωσαν θερμό χειροκρότημα στο νέο μεταγραφικό απόκτημα των «ροχιμπλάνκος».

Στο ημίωρο που αγωνίστηκε δεν σημείωσε κάποιο τέρμα, καθώς τα σουτ του δεν βρήκαν στόχο. Δημιούργησε, όμως, δύο ευκαιρίες για τους συμπαίκτες του, έχοντας 10 στις 13 επιτυχημένες πάσες.

Τα γκολ που έκριναν το παιχνίδι είχαν σημειώσει ο Θισνέρος και ο Μπριθουέλα από το πρώτο ημίχρονο.