2016-11-27 22:06:58
Φωτογραφία για Ένας άψυχος ο Παναθηναϊκός στέρησε την νίκη από τον Πανιώνιο
Σε ακόμη ένα παιχνίδι ο Παναθηναϊκός ήταν κακός, δεν εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα του Ολυμπιακού, που θα μπορούσε να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή. Ο Παναθηναϊκός δεν έδειξε αντίδραση, με αποτέλεσμα να μείνει στο 1-1 με τον Πανιώνιο. Ένας Παναθηναϊκός άψυχος, άνευρος και χωρίς καμία συναίσθηση της κατάστασης, αντί να «μασάει σίδερα» και να εκμεταλλευτεί τη χρυσή ευκαιρία να φέρει τούμπα το κλίμα, πρόσφερε άλλη μια απογοήτευση στον κόσμο του. Οι «πράσινοι» πέρα από μερικά ξεσπάσματα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και το πείσμα που έβγαλαν στα έξι λεπτά των καθυστερήσεων, δεν έδειξαν τίποτα παραπάνω.

Το γκολ του Βιγιαφάνιες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε τον βαθμό για τον Παναθηναϊκό, αλλά πιθανότατα δεν θα σώσει τον Στραματσόνι  που παρουσίασε και πάλι ένα σύνολο να… μασάς και να φτύνεις, χωρίς ψυχή και πάθος για διάκριση και απαντήσεις. Οι «πράσινοι» έδωσαν απίστευτα δικαιώματα στους «κυανέρυθρους», που προηγήθηκαν με τον Ανσαριφάρντ και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και περισσότερα τέρματα αν δεν υπήρχε ο Βλαχοδήμος που σε δυο – τρεις περιπτώσεις κατάφερε να κρατήσει όρθια την  ομάδα του.

Πηγή: leoforos.gr