2017-01-04 19:24:35
Φωτογραφία για Αυτή η ΑΕΚ είναι ανίκανη να σκοράρει
Για ακόμα μια αγωνιστική η ΑΕΚ έμεινε μακριά από τη νίκη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0, κόντρα στον Παναιτωλικό. Οι Κιτρινόμαυροι είχαν καλή ανάπτυξη και κυκλοφορία, αλλά για ακόμα μια φορά δεν είχαν το γκολ και έτσι δεν νίκησαν. Χαρακτηριστικό είναι πως η ΑΕΚ είχε δέκα τελικές (οι 8 στην εστία) και κατοχή μπάλας που άγγιξε το 70%  στα πρώτα 45 λεπτά του ματς κόντρα στον Παναιτωλικό ο οποίος από την πλευρά του, με κορυφαίο τον Κυριακίδη που κατέβασε τα ρολά, είχε να επιδείξει 8 αποκρούσεις και 4 φάουλ! Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο, η Ένωση είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, πίεσε, κράτησε την μπάλα, αλλά δεν σκόραρε, κάτι που την έκανε να μην πάρει τη νίκη. Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο με το τέλος του αγώνα.