2017-02-05 16:00:23
Φωτογραφία για Ο Γλύκος έχει κατεβάσει τα ρολά
Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει τα 11 από τα 12 τελευταία του επίσημα ματς που έχει δώσει. Ο Παναγιώτης Γλύκος ήταν βασικός σε 10 από αυτά τα ματς και έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ, στο 0-1 από τα Γιάννινα στην Τούμπα. Στα άλλα εννιά ματς (σε όλα κέρδισε ο Δικέφαλος) έχει κρατήσει ανέπαφα τα δίκτυα του, διανύοντας ίσως την καλύτερη περίοδο της καριέρας του. Μετά το γκολ που δέχθηκε ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ από τα Γιάννινα στο 16′ εκείνου του ματς στις 8 Ιανουαρίου, έχει φτάσει αισίως τα 524 λεπτά χωρίς να δεχθεί γκολ (συν τις καθυστερήσεις που είναι πάνω από 20 λεπτά).

Συνολικά φέτος στο πρωτάθλημα έχει παίξει σε 17 παιχνίδια (με τον Ατρόμητο έγινε αλλαγή στο 14’…) και έχει δεχθεί μόλις έξι γκολ, ενώ συνολικά έχει αγωνιστεί σε 27 αγώνες και έχει παθητικό 13 γκολ.