2012-09-02 21:34:51
Φωτογραφία για OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2-0 (Σιόβας 5' , Djebbour 38')
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Ο Βασιλείου πιάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

39' Ο Πόι βλέπει την κίτρινη κάρτα.

38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0. Ο Μασάντο εκτελεί το φάουλ και γεμίζει στην περιοχή, ο Κυριακίδης δεν ελέγχει την μπάλα, επωφελείται ο Τζεμπούρ και με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

30' Ο Αμπντούν βρίσκει χώρο και πιάνει το σουτ, αλλά ο Κυριακίδης πέφτει σωστά και επεμβαίνει.

Δουλεμένη και καλά οργανωμένη ομάδα ο Λεβαδειακός, πέραν της φάσης του γκολ, δεν έχει δεχτεί άλλη μεγάλη απειλή.

20' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Μανιάτης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

19' Προσωπική ενέργεια του Αμπντούν από δεξιά, αλλά το παράλληλο γύρισμα του Αλγερινού δεν φτάνει στον Τζεμπούρ.

15' Μακρινό σουτ από τον Μαχαίρα που έχει ανέβει, αλλά η προσπάθειά φεύγει εκτός εστίας.

10' Ο Ακόστα αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά δεν ανησυχεί τον Κάρολ.

9' Ο Σιόβας χάνει παρακινδυνευμένα την μπάλα από τον Ροτζέριο, του κάνει φάουλ και δέχεται την κίτρινη κάρτα.

8' Στο έδαφος ο Μεντί, τηρεί το fair-play και βγάζει την μπάλα εκτός ο Μοδέστο. Η κατοχή ξανά στον Ολυμπιακό.

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0. Ο Χολέμπας εκτελεί το φάουλ με κομπίνα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, ο Σιόβας ευνοείται από τις κόντρες και με κοντινό πλασέ την στέλνει στα δίχτυα.

4' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό, το κερδίζει ο Τζεμπούρ.

1' Έναρξη του αγώνα. Στην σέντρα ο Ολυμπιακός.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Απόστολου Παπουτσάκη.

Εννιά νίκες και δύο ισοπαλίες έχει ο Ολυμπιακός ως γηπεδούχος στις αναμετρήσεις με τον Λεβαδειακό.

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες, κατευθύνονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

O Φέισα ήταν ο τελευταίος ποδοσφαιριστής που απέκλεισε από την αποστολή ο Ζαρντίμ. Ξανά εκτός ο Σέρβος...

Έτσι, λοιπόν, τερματοφύλακας θα είναι ο Κάρολ, αριστερά στην άμυνα θα ξεκινήσει ο Χολέμπας, δεξιά ο Τοροσίδης, το δίδυμο των στόπερ θα αποτελείται από τους Σιόβα, Παπάζογλου, μπροστά τους στα χαφ θα βρίσκονται οι Μοδέστο, Μανιάτης, οργανωτικό ρόλο θα έχει ο Ιμπαγάσα, ενώ οι Μασάντο (αριστερά), Αμπντούν (δεξιά), Τζεμπούρ (κορυφή) θα συνθέτουν την επιθετική τριπλέτα.

Την ενδεκάδα που χρησιμοποίησε στην Βέροια εμπιστεύεται ο Ζαρντίμ. Με μοναδική διαφοροποίηση τον Παπάζογλου αντί του ανέτοιμου Κοντρέρας στο κέντρο της άμυνας.