2012-10-18 12:02:50
Φωτογραφία για Πρόκομ-Ουνικάχα Μάλαγα 75-77
Την πρώτη της νίκη στη φετινή Ευρωλίγκα σημείωσε η Μάλαγα που επικράτησε εκτός έδρας της Πρόκομ με 77-75.

Η Μάλαγα παρότι δυσκολεύτηκε κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Πρόκομ με 77-75.

Οι Ισπανοί είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά οι πρωταθλητές Πολωνίας δεν τους επέτρεψαν να ξεφύγουν σε κανένα σημείο του ματς.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 28-22 για τους φιλοξενούμενους, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Γιάσμιν Ρέπεσα στο +6 (39-45).

Τα πράγματα δεν άλλαξαν στη συνέχεια οι Πολωνοί πλησίασαν στους τέσσερις πόντους στο 30' (59-63), όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την ολική επαναφορά και ηττήθηκαν με 77-75.

Τα δεκάλεπτα: 22-28, 39-45, 59-63, 75-77.

Πρόκομ (Κεμζούρα): Ρόμπινσον 14(2), Πάμουλα, Ουίτκα 9(3), Μπάτινγκαμε 8(1), Άκερ 3(1), Μαχάλμπασιτς 6, Πόνιτκα 8(2), Κόζαρεκ 16(2), Σζότκα, Χρικάνιουκ 11.

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σίμον 8, Ουίλιαμς 18(5), Λίμα, Ούρτασουν 14(3), Κάλογουεϊ 8(2), Πέροβιτς, Γκιστ 8, Βάσκεθ 4, Χιμένεθ 3(1), Ζόριτς 4, Ντράγκιτς 10.