2013-01-11 00:40:31
Φωτογραφία για Κάχα Λαμποράλ-Μπεσίκτας 77-51
Εξαιρετική εμφάνιση από την Κάχα Λαμποράλ, η οποία νίκησε την Μπεσίκτας στη Βιτόρια με 77-51 και παρέμεινε αήττητη έπειτα από τρία ματς στο "Top-16" της Ευρωλίγκας .

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Κάχα Λαμποράλ, η οποία ξεπέρασε χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες το εμπόδιο της Μπεσίκτας στη Βιτόρια (77-51).

Οι παίκτες του Ζαν Τάμπακ με αυτόν τον τρόπο σημείωσαν την τρίτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στο "Top-16" της διοργάνωσης.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν το παιχνίδι τους και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με 27-27, ενώ το ημίχρονο τους βρήκε στο 45-24. Στη συνέχεια τα πράγματα δεν άλλαξαν, με την τρίτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 63-35 και τελικά να φτάνει στο θετικό αποτέλεσμα με 77-51 απέναντι στην Μπεσίκτας, η οποία δεν έχει σημειώσει ακόμα νίκη στο "Top-16".

Από τους νικητές ο Όλεσον σημείωσε 13 πόντους, με τον Μ. Μπιέλιτσα να προσθέτει 12, ενώ για την Μπεσίκτας ο Γιούιν πέτυχε 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 27-7, 45-24, 63-35, 77-51.

Κάχα Λαμποράλ (Τάμπακ): Κουκ, Νοσιόνι 2, Μ.Μπιέλιτσα 12(1), Καμπέθας 5(1), Σαν Εμετέριο 5(7ρ), Πλάις 12(9ρ), Ερτέλ 6, Όλεσον 13(3τρ, 5ρ), Λάμπε 12(10ρ), Καλμπάρο, Ν.Μπιέλιτσα 5(1), Κοζέρ 5.

Μπεσίκτας (Κουντέρ): Γιούιν 12(2τρ, 6ρ)μ Γκιουλέρ, Ακίν 5(1), Φάλκερ 7, Τσετίν 3(1), Μάρκοτα 2, Κρίστοφερ 4, Χερσέκ, Ναλγκά 2, Οζέρ 6(2), Τζέρελς 10(2).

Πηγή:sport24.gr