2013-01-13 01:03:33
Φωτογραφία για Πίνο και... τρομοκρατώ στο 97'!
Με γκολ του Τζιμπούρ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά και πανηγύρισε την 14η φετινή του νίκη!

Δυο δοκάρια είχαν οι Βοιωτοί με Πόι (11') κι Ακόστα (81')! Ο Ολυμπιακός από το 80' και μετά έπαιζε με τρία σέντερ φορ, καθώς στο γήπεδο υπήρχαν Τζιμπούρ, Μήτρογλου και Πάντελιτς!

Φώναξαν οι Βοιωτοί ότι είχαν περάσει τα 5 λεπτά των καθυστερήσεων, όμως υπήρξαν μικροδιακοπές και στον εξτρά χρόνο, με το φάουλ να δίνεται περίπου 20'' μετά την συμπλήρωση των 5 λεπτών.

Ακόμα, στο 90+5' σε σουτ του Μοντέστο, ο Γεωργίου φάνηκε να βάζει το χέρι στη μπάλα, ενώ ήταν πεσμένος, όμως ο Βοσκάκης έδειξε «παίζεται» για να έρθει τελικά στην επόμενη φάση το γκολ του Τζιμπούρ που λύτρωσε τους Πειραιώτες.