2014-02-23 10:14:24
Φωτογραφία για ΣΟΚ ΓΙΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει από το βράδυ του Σαββάτου η Ρεάλ, η οποία επικράτησε 3-0 της Ελτσε στη Μαδρίτη και λίγες ώρες αργότερα η Σοσιεδάδ νίκησε 3-1 την Μπαρτσελόνα στο Σαν Σεμπαστιάν, «γκρεμίζοντάς» την από την πρώτη θέση!

Στη χώρα των Βάσκων, η Σοσιεδάδ υποχρέωσε σε οδυνηρή ήττα 3-1 την Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί είχαν στον πάγκο τους Τσάβι, Μασεράνο, Αλέξις και Φάμπρεγας (οι δύο πρώτοι δεν αγωνίστηκαν καθόλου, οι δύο τελευταίοι μπήκαν ως αλλαγή) και είδαν τη Σοσιεδάδ να προηγείται στο 32' με αυτογκόλ του Σονγκ.

Η απάντηση ήρθε άμεσα (36') από τον Μέσι, όμως στο δεύτερο ημίχρονο τα αμυντικά κενά ήταν εμφανή για την Μπαρτσελόνα και η Σοσιεδάδ με δύο γκολ σε 5 λεπτά, από τους Γκριεζμάν στο 54' και Θουρουτούθα στο 59', έφτασε στη σπουδαία νίκη και άφησε... σοκαρισμένη την Μπαρτσελόνα!