2017-04-14 22:00:24
Φωτογραφία για Ο Λεμονής άρχισε να νιώθει άβολα στον Ολυμπιακό
Ο Ολυμπιακός έχασε στην έδρα του ένα σημαντικό παιχνίδι για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας από την ΑΕΚ και ο Τάκης Λεμονής έχει αρχίσει να νιώθει άβολα στον πάγκο των πρωταθλητών. Ασχέτως των παραπόνων των Πειραιωτών για την διαιτησία και των όσων σοβαρών έγιναν μετά τον αγώνα η θέση του Τάκη Λεμονή δεν βγήκε ενισχυμένη από αυτό το ματς. Μετά το 1-1 με τον Λεβαδειακό, εκεί όπου ο Ολυμπιακός είχε κυρίως κακό α' μέρος ήρθε η ήττα με 2-1 από την ΑΕΚ στο Κύπελλο σε ένα ματς όπου οι ερυθρόλευκοι δεν ήταν καθόλου καλοί στο 2ο ημίχρονο.

Έτσι και αλλιώς οι επιλογές της 11άδας, η διαχείριση του αγώνα αλλά και γενικά το κοουτσάρισμα βαραίνουν τον Τάκη Λεμονή. Και σαφώς στην δεδομένη χρονική περίοδο αυτά τα αποτελέσματα σε συνδυασμό και με αγωνιστικά προβλήματα του Ολυμπιακού κάνουν τον έμπειρο τεχνικό να χάνει αρκετούς πόντους ενόψει της συνέχειας.