2017-04-30 23:10:18
Φωτογραφία για Προπόνηση για τον τελικό ο ΠΑΟΚ, ζεστάθηκε ο Πρίγιοβτς
Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ το ματς της τελευταίας αγωνιστικής της Super League κόντρα στην Κέρκυρα. O Δικέφαλος επικράτησε με 5-1 των Φαιάκων και πλέον στρέφει την προσοχή του στο τελικό Κυπέλλου με αντίπαλο της ΑΕΚ, το προσεχές Σάββατο 6/5. Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική καθώς οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του 90λεπτου και δεν αντιμετώπισαν προβλήματα από τον αντίπαλό τους. Αξιο λόγου είναι αυτό που συμβαίνει με τον Πρίγιοβιτς.

Ο Σέρβος killer αντικατέστησε τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ στο 58ο λεπτό και σκόραρε στο 82ο με απίθανο τρόπο, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1. Συγκεκριμένα, πέρασε με τρομερή ενέργεια την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο κεντρικό αμυντικό κι εκτέλεσε με μία τον Κουτζαβασίλη, αναγκάζοντας την Τούμπα να τον αποθεώσει για ακόμη μια φορά. Αυτό ήταν το έκτο γκολ του Πρίγιοβιτς με τα «ασπρόμαυρα» σε εννέα αγώνες για το πρωτάθλημα και έννατο συνολικά σε 13 αναμετρήσεις για όλες τις διοργανώσεις (πρωτάθλημα και Κύπελλο) σε 482 λεπτά. Έτσι, ο επιθετικός του ΠΑΟΚ ζεστάθηκε με τον καλύτερο τρόπο ενόψει του μεγάλου τελικού του Κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ που θα πραγματοποιηθεί στο Πανθεσσαλικό, το Σάββατο (6/5) στις 20:30.