2018-09-02 22:01:13
Φωτογραφία για Ο Ελ Καντουρί ξελάσπωσε τον ΠΑΟΚ
Έχοντας κάνει ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επέτρεψε αρκετές φορές στον Πανιώνιο να τον κοιτάξει στα μάτια. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, εκμεταλλευόμενη τα λάθη στα μετόπισθεν των "ασπρόμαυρων" έβγαλε κάποιες καλές φάσεις, αλλά δίχως ουσία αφού ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης δεν νικήθηκε σε καμία περίπτωση. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ο ΠΑΟΚ... μαζεύτηκε και κατάφερε να φύγει με το "διπλό" χάρη σε γκολ που μπήκε στο 63'.

Σκόρερ ο Ελ Καντουρί ο οποίος πάτησε στην περιοχή του Πανιώνιου, απελευθερώθηκε με μία δύο ωραίες κινήσεις και με συρτό σουτ "νίκησε" τον Μανΐλοβιτς για το 1-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 88' οι Θεσσαλονικείς σκόραραν και δεύτερο τέρμα, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν το μέτρησε για οφσάιντ. Η απόφαση του ωστόσο δεν τον δικαιώνει καθόλου μια και ο Ακπόμ καλυπτόταν...