2018-10-21 20:28:01
Φωτογραφία για «ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΡΟΔΙ» Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 πέτυχε ο Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, με 70-66 επί του Άρη, (δεύτερη ήττα) στο κλειστό της Νέας Σμύρνης.

Ο αγώνας κρίθηκε στο φινάλε, παρά τη μεγάλη διαφορά που πήραν οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος (ξέφυγαν με +6 στο 18ο λεπτό, 45-29) κι εν πολλοίς αυτοί που έβαλαν τη... σφραγίδα τους ήταν οι τρεις Αμερικανοί του Πανιωνίου, Μπέρι, Χάρις και Τέιλορ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου έκανε την αντεπίθεσή της στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να μειώσει στον πόντο (65-64) με το τρίποντο του Μποχωρίδη.

Ο Χάρις, όμως, απάντησε με τον ίδιο τρόπο (68-64) στο 1:21΄΄  πριν το τέλος και παρά τις προσπάθειες των «κιτρίνων» για να ισοφαρίσουν με τρίποντο (ο Κίσερ έβαλε 1/2 βολές) αυτό δεν κατέστη δυνατό.