2019-12-13 00:14:56
Φωτογραφία για Ήττα με τα χέρια κάτω στη Μαδρίτη για τον Ολυμπιακό
Ένας μέτριος προς κακός Ολυμπιακός έχασε πολύ εύκολα από τη Ρεάλ στη Μαδρίτη με 93-77 όντας εκτός αγώνα ουσιαστικά από το πρώτο δεκάλεπτο και στη συνέχεια απλά δεν επέτρεψε στη "βασίλισσα" να φτάσει σε δυσθεώρητες διαφορές. Ο Ολυμπιακός με τον Σπανούλη στην... Αθήνα να βλέπει το ματς από την τηλεόραση,

είχε απίστευτα τεράστιο πρόβλημα στη δημιουργία και σε συνδυασμό με την γνωστή δύναμη της Ρεάλ έμεινε από το πρώτο δεκάλεπτο μακριά στο σκορ και σε ρόλο κομπάρσου. Ουσιαστικά από τα μισά της πρώτης περιόδου χάθηκε το παιχνίδι για τους Πειραιώτες οι οποίοι δεν αντέδρασαν στη συνέχεια και απλά παρακολουθούσαν τους Ισπανούς να κάνουν τα... δικά τους με τον Ολυμπιακό να εκμεταλλεύεται τα όποια τρίλεπτα χαλάρωσης των γηπεδούχων για να μειώσει το σκορ. Βεζένκοφ και Τσέρι από 12 πόντους και Ρότσεστι με Ριντ από 11 τράβηξαν το... κουπί στο σκοράρισμα για τους ερυθρόλευκους, ενώ για τη Ρεάλ ο Κοζέρ με 18 και οι Ράντολφ και Καμπάτσο με 15 ήταν οι πρώτοι σκόρερ.