2020-01-21 01:00:39
Φωτογραφία για Απίστευτη φάση με τριπλή εκτέλεση πέναλτι στη Τουρκία
Μια θεότρελη φάση με τριπλή εκτέλεση πέναλτι είχαμε σε αγώνα στη Τουρκία. Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης της Έργκεν Βελιμεσέσε με την Ούσακσπορ, για την τρίτη κατηγορία της Τουρκίας, με το σκορ στο 2-0 υπέρ της Ούσακσπορ, η Έργκεν Βελιμεσέσε κέρδισε πέναλτι. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε την πρώτη εκτέλεση,

αλλά δόθηκε επανάληψη, καθώς βγήκε πιο γρήγορα από την εστία του, με αποτέλεσμα να δεχθεί και κίτρινη κάρτα. Δεύτερη εκτέλεση και νέα επέμβαση στην ίδια γωνία, αλλά πάλι το ίδιο, ίδια παράβαση και ίδια ποινή, επομένως νέα επανάληψη και αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον τερματοφύλακα της Ούσακσπορ. Στην θέση του τερματοφύλακα πέρασε ένας εκ των αμυντικών των γηπεδούχων και απέκρουσε για τρίτη φορά το πέναλτι.