2020-02-05 13:11:45
Φωτογραφία για Ασταμάτητος ο Γιάννης!  -Πέλικανς - Μπακς (108-120)
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς υποδέχθηκαν τον Ζάιον Γουίλιαμσον στο ΝΒΑ, στέλνοντάς του ένα μήνυμα: Έχει ακόμα δρόμο μπροστά του.

Το Μιλγουόκι ήταν ανώτερο των Πέλικανς, πήρε τη νίκη με 120-108 και τους έδειξε τι πρέπει να διορθώσουν αν θέλουν να ανέβουν επίπεδο.

Οι Μπακς στην αρχή είδαν τους αντιπάλους τους να έχουν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (61-58). Στην τρίτη περίοδο όμως έδειξαν την διαφορά κλάσης ανάμεσα στις δύο ομάδες, όταν χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 42-24 ξέφυγαν με 85-100, μην κοιτώντας ξανά πίσω.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος για ακόμα ένα βράδυ, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 34 πόντους με 12/17 σουτ (1/1 τρίποντο), 9/13 βολές, 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Ο Κρις Μίντλετον με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ ακολούθησε τον Γιάννη σε απόδοση, με τον Γουέσλι Μάθιους να προσθέτει 17 πόντους και τον Έρικ Μπλέντσο 16 πόντους.

Για τους Πέλικανς, ο Μπράντον Ίνγκραμ είχε 32 πόντους, ο Γουίλιαμσον 20 πόντους (αλλά με 5/19 σουτ) και ο Τζέι Τζέι Ρέντικ 13 πόντους.