2023-08-25 01:00:01
Φωτογραφία για Άνετη νίκη του Ολυμπιακού

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός το παιχνίδι με την Τσουκαρίτσκι για τα play offs του Europa League, με τους παίκτες του Ντιέγκο Μαρτίνεθ να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο του "Γ. Καραϊσκάκης" και να επικρατούν με 3-1.Ο Ολυμπιακός έδειξε από τα πρώτα λεπτά ότι θα είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ελ Κααμπί.

Στο 16’ ο Φορτούνης έκανε το 2-0 με σουτάρα και στο 40’ ο Μαροκινός σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με κεφαλιά, για το 3-0! Δύο γκολ ο Μαροκινός, γκολ και ασίστ από τον Κώστα Φορτούνη, ο οποίος αποθεώθηκε από τον κόσμο του Ολυμπιακού, με τους οπαδούς των Πειραιωτών να ζητούν επιτακτικά την παραμονή του Ελληνα μεσοεπιθετικού στο μεγάλό λιμάνι. Οι Σέρβοι το μόνο που έκαναν ήταν να μειώσουν στο 90+2′ με τον Νίκσεβιτς.