2013-03-07 15:15:05
Φωτογραφία για Και με την βούλα ο Ολαϊτάν στον Ολυμπιακό
Ο Μάικλ Ολαϊτάν, αφού πραγματοποίησε μία ακόμα καλή εμφάνιση στη φετινή Super League σκοράροντας το τρίτο γκολ στη μεγάλη εντός έδρας νίκη της Βέροιας επί του Άρη με 3-1, έκανε ταξίδι-αστραπή στην Αθήνα. Ο Νιγηριανός μεσοεπιθετικός, ο οποίος από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στον Ολυμπιακό, ήρθε στην πρωτεύουσα προκειμένου να διευθετήσει τις τελευταίες λεπτομέρειες της καλοκαιρινής του άφιξης στην πειραϊκή ομάδα. Στη συνέχεια επέστρεψε στη Βέροια για να συνεχίσει τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του με τη "βασίλισσα του Βορρά". Ο 20άχρονος παίκτης έχει υπογράψει τριετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον Ολυμπιακό. Λογικά, θα έχει θέση στην ομάδα για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά, αν όλα πάνε καλά για τον ίδιο κατά την περίοδο της καλοκαιρινής προετοιμασίας.