2013-11-11 00:01:45
Φωτογραφία για Μεγάλος νικητής ο Πανναυπλιακός
Με γκολ του Η. Γκολέμη μετά από σέντρα του Β. Δρυμούρα ο Πανναυπλιακός προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 στο Αργολικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Παναργειακό στο ΔΑΚ Ναυπλίο Τελικά το παιχνίδι μετά από ένα σκληρό δεύτερο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-1 υπέρ της ομάδας του Ναυπλίου όταν στο 60΄ λεπτό ο Παναργειακός με τον Καραγκούνη ισοφάριζει και στο 75΄λεπτο Πανναπλιακός με το Δριμούρα κάνει το τελικό 2-1 . Μεγάλος παίχτης αναδείχθηκε σε αυτό το παιχνίδι ο Β. Δρυμούρας για τον Πανναυπλιακό. Επεισόδια απειλήθηκαν προς στιγμήν όταν ο επόπτης σήκωσε την σημαία για οφ σάιτ και μετά την κατέβασε, με αποτέλεσμα παίκτες παράγοντες και φίλαθλοι του Παναργειακού να εξαγριωθούν. Τον αγώνα παρακολούθησε ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δ.Κωστούρος και ο επικεφαλής της ελάσσονος αντιπολίτευσης Χ.Γραμματικόπολος με τον γιο του.

Ένας απόλυτος χαμός γίνεται στην κορυφή μετά την ήττα του Παναργειακού από το Ναύπλιο με 2-1. Ανέβηκε η Καλαμάτα πάνω από την ζώνη. Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα, μαζί με την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: